Gerb. Tėveliai,  

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020-05-11 sprendimą Nr. V- 1116 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“ pranešame, kad nuo š. m. gegužės 18 d. pradedame ugdymo procesą daliai vaikų, kuriems neįmanoma užtikrinti priežiūros namuose. Prieš vedami vaikus į darželį įvertinkite kad užsikrėtimo rizikos faktorius vis tiek išlieka. Rekomenduojama vaikus ir toliau ugdyti namuose:

1.1. kai vaikas (-ai) serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas
Nr. V-483);

1.2. kai vaikas (-ai) gyvena kartu su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms (vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenimis ir (arba) sergančiais lėtinėmis ligomis, nurodytomis Įsakyme Nr. V-483: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su  kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

Taip pat prašome Jūsų, jeigu nutarėte nuo 2020 m. gegužės 18 d. vesti vaiką į darželį, pakartotinai informuoti grupių auklėtojas.

 

Kaip bus vykdomas vaikų priėmimas?

 

 1. Vaikų priėmimas bus vykdomas lauke. Prieš Jums įeinant į ugdymo įstaigos teritoriją, paskambinkite grupės telefonu, pranešdami kad auklėtoja galėtų pasitikti Jūsų vaiką prie atitinkamo įėjimo į darželį durų.
 2. Asmenys, atlydintys vaikus, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).
 3. Turi būti išvengta būriavimosi, bendraukite su auklėtojomis tik telefonu ar kitomis telekomunikacinėmis priemonėmis.
 4. Kaskart vaikui atvykus į ugdymo įstaigą bus vertinama jo sveikatos būklė. Vaikams, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, nurodytų Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“, 80 punkte, nebus priimami. Taip pat pasireiškus minėtiems simptomams ugdymo proceso metu, nedelsiant apie tai bus informuojami vaiko tėvai.

 

Dėl mokesčio ir vaikų ugdymo.

Nuo gegužės 18 d. mokamas maitinimo ir ugdymo mokestis tik už lankytas dienas.

Vaikai, kurie ugdymo įstaigos nelanko, nemoka nei už maitinimą, nei už ugdymąsi.

,,Ugdomosios savaitės temas‘‘ auklėtojos Jums siųs elektroniniu paštu.

Atsižvelgiant į rekomendacijas, ugdymo įstaigos darbo laikas: 7.00-18.00 val.

Vienoje grupėje besiugdančių skaičius nėra ribojamas.

Dauguma grupių planuojama atidaryti, detalesnę informaciją dėl grupės ir auklėtojų pateiksime rytoj.

 

 

Taip pat pabrėžiame, kad iš ugdymo įstaigos pusės mes maksimaliai rūpinsimės Jūsų vaikučių sveikatos gerove.  Tikimės sklandaus bendradarbiavimo.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimą "Dėl mokesčio už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės mokyklose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašo tvirtinimo ir vienos dienos vaiko maitinimo normos nustatymo" galite rasti čia >> ;

Jeigu nori iš atostogų prisiminti tik pačias maloniausias akimirkas,

įsidėmėk keletą paprastų, bet labai svarbių taisyklių:

Važinėti riedučiais ar dviračiu labai smagu.

Atmink!

kad taip pramogaujant privalu dėvėti šalmą bei apsaugas keliams ir alkūnėms. Važinėti tik įrengtais keliukais ir takais.

 

Kelias – ne pati geriausia vieta žaidimams.

Jei žaidi prie kelio, keli didelį pavojų sau, tai gali būti baisios avarijos priežastimi, vairuotojui norint išvengti susidūrimo su Tavimi.

Naminiai gyvūnai

 • Nereikėtų artintis prie nepažįstamų šunų, net jeigu jie būtų prisegti grandine ar aptvertoje teritorijoje.

 • Būk budrus kai šuo loja, urzgia, rodo dantis, jo uodega pakelta, o kailis pasišiaušęs, kojos tvirtai įbestos į žemę.

 • Niekad neatsuk nugaros susierzinusiam šuniui ir nebėk nuo jo.

 • Drąsiai pasakyk „Ne“ ir lėtu žingsniu šalinkis nuo jo.

 • Jeigu tau įkando šuo, nedelsdamas pranešk suaugusiems. 10 - 15 min. skalauk žaizdą drungnu tekančiu vandeniu ir būtinai kreiptis į gydytoją. Įsidėmėk, kaip atrodė šuo ir kuria kryptimi nubėgo. Gyvūnas gali būti užsikrėtęs pasiutlige, todėl būtina jį stebėti.

Maudynės

 • Ne visi vandens telkiniai yra tinkami maudymuisi. Vandens dugne dažnai slepiasi įvairūs objektai, kurie gali tapti neįgalumo priežastimi.

 • Jokiu būdu nešok į nepažįstamus vandenis galva į apačią.

 • Naudokis tik tomis maudyklomis, kurios yra oficialios, bei prižiūrimos suaugusių asmenų.

 • Labai sukaitęs nešok į šaltą vandenį, nes gali patirti terminį šoką (gali prarasti sąmonę ir nuskęsti).

 • Plaukiodamas vandens telkinyje rinkis saugų gylį. Nereikėtų bristi giliai į vandenį, jei nesi tikras, kad pavojaus metu sugebėsi išplaukti iš tos vietos.

Vabzdžių įkandimai

 • Vapsvos ir bitės ypatingai pavojingos šalia savo lizdų. Negalima prie jų artintis, bei naikinti.

 • Jeigu vabzdžiai tave užpuolė, nebandyk jų atbaidyti staigiais judesiais.

 • Jeigu įmanoma, ieškok pastogės tamsioje patalpoje.

 • Jeigu tau įgėlė – nedelsdamas pranešk suaugusiesiems. Bitė gali įgelti keletą kartų palikdama savo gėluonį. Nesistenk pašalinti jo pats, nes gali pažeisti gėluonio galiuke esantį nuodų burbuliuką.

 • Norint sumažinti skausmą ir patinimą, prie įgeltos vietos uždėk šaltą kompresą. Jeigu vabzdys įgėlė į kaklą ar burną paskalauk burną valgomosios druskos tirpalu. Jokiais būdais neliesk įgėlimo vietos.

Audros

 • Karštą vasarą pasitaiko netikėtų audrų su žaibais ir griaustiniais. Jeigu audra tave užklupo atviroje erdvėje staiga, neieškok prieglobsčio po aukštais pavieniais medžiais. Mažais žingsniais pasitrauk nuo šalia esančių aukštų medžių ir paieškok prieglobsčio žemumose (tarpekliai, slėniai). Pritūpk ir ramiai palauk.

 • Kai žaibuoja nesinaudok mobiliuoju telefonu, savo saugumui jį išjunk! Jeigu esi užstatytoje teritorijoje, nesiglausk prie metalinių objektų, tokių kaip tvoros, elektros stulpai ir kuo skubiau slėpkis artimiausiame pastate.

Ką daryti, jeigu pasiklydai miške?

 • Jeigu pasiklydai, nebandyk rasti tos vietos nuo kurios pradėjai žygį į mišką. Nusiramink. Išsirink Tau patikusį medį, kuris bus tavo draugas, prisiglausk prie jo.

 • Kai pasijusi drąsiau padėk suaugusiems tave rasti. Aplinkui augančius medžius ir krūmus papuošk kaip „Kalėdinę eglutę“. Prikabink ant jų įvairių daiktų, kuriuos turi su savimi, jie bus geras signalas ieškantiems tavęs, kad esi visai šalia. Takelius pažymėk šakomis, pagaliukais, kankorėžiais, akmenimis.

 • Atmink, kad tavo kūnas turi likti šiltas, tad nesigulk ant šaltos žemės. Jeigu nori pailsėti iš sausų šakų arba žolės suformuok gultą, iš didesnių šakų galėsi padaryti pastogę, saugančią nuo vėjo.

 • Jeigu esi miško pakraštyje arba kitoje atviresnėje vietoje, ten ir lik, taip suaugusiems bus lengviau tave surasti.

Informacija ruošiama

Informacija ruošiama

Informacija ruošiama

 

1 gr. „Gintarėliai“

(lietuvių k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00 2 gr. „Kodėlčiukai“

(rusų k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00

 

3 gr. „Žirniukai“

(lietuvių k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00 

4 gr. „Buratinas“

(rusų k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00

 

5 gr. „Saulutės“

(lenkų k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00

 

6 gr. „Sveikuoliai“

(lietuvių k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00 

 7 gr. „Boružėlės“

(rusų k.)

Grupės darbo laikas: 6.30-18.308 gr. „Nykštukai“

(lietuvių k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00

9 gr. „Gaideliai“

(rusų k.)

Grupės darbo laikas: 6.30-18.30

 

10 gr. „Širdelės“

(rusų k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00

 

11 gr. „Ramunėlės“

(lenkų k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00

 

12 gr. „Varpeliai“

(lenkų k.)

Grupės darbo laikas: 7.00-18.00

  

Grupių emblemas kūrė:
https://www.facebook.com/Shilkokeramika 

www.vatastudio.lt

 

Vilniaus lopšelio-darželio „Vėrinėlis“ himnas 

Saulei šviečiant, lietui lyjant

Linksmai juokiasi vaikai.

Į darželį skuba, bėga,

Nes ten laukia jų draugai.

Čia jie piešia ir svajoja,

Šoka ir dainas dainuoja,

Įvartį į vartus spiria,

O rytais visi mankštinas.

 

Visiems gera ir smagu

Šiam daržely iš tiesų.

„Vėrinėlis“ - tai jėga,

Čia gyvenimo kelio pradžia. 

 

 

Vilniaus lopšelio-darželio „Vėrinėlis“ logotipas

 

Vizija:
Tapti modernia ugdymo institucija, plečiančia vaiko saviraiškos poreikius.

Misija:
Teikti kokybiškas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas, atitinkančias vaikų poreikius ir tėvų lūkesčius; puoselėti individualius vaiko gebėjimus ir poreikius, ugdyti laisvą ir kūrybingą asmenybę bei tęsti ugdymo(si) šeimoje tradicijas, propaguojant pozityvią tėvystę, atsakomybę, bendradarbiavimą, tautinį paveldą,  multikultūrines šeimos vertybes.

Filosofija:
„Kiekviename žmoguje yra vaikas, kuris nori žaisti“ (Friedrich Wilhelm Nietzsche, vokiečių filosofas).

Esame dideli savo vizijomis ir idėjomis, gebame labai daug, – nes pirmiausia Mes auginame Žmogų.Vilniuje, Fabijoniškių mikrorajone, S. Stanevičiaus g. 68, 1990 m. birželio mėn. 28 d. įkurtas lopšelis-darželis, o 1998m. jam suteiktas 
Vėrinėlio" vardas. 2015 m. birželio mėn. 28 d. lopšeliui-darželiui „Vėrinėlis“ sukako 25-eri metai. Šis garbingas įstaigai jubiliejus skatina mus, visus  kolektyvo narius, džiaugtis nuveiktais prasmingais darbais. Mūsų bendruomenė yra nedidelė, tačiau mes esame dideli savo darbais, vizijomis ir gražiomis idėjomis, kai kartu kūrėme šiltą,  jaukią aplinką mūsų vaikams.

Lopšelyje-darželyje Vėrinėlis" mes gerbiame skirtingas kultūras. Vaikai yra ugdomi trimis kalbomis - lietuvių, rusų ir lenkų, todėl mokytojų užduotis yra labai įdomi, skatinanti domėtis kultūrų įvairove, naujų idėjų generavimu, prasmių ir kultūrinio dialogo ieškojimu. Ugdomoji veikla organizuojama taip, kad būtų pagerbtos visų trijų kultūrų tradicijos, normos ir vertybės.

Mes didžiuojamės, kad pirmiausia auginame Žmogų. Mūsų siekis, kad vaikai taptų šviesiomis asmenybėmis, ateities kūrėjais ir nešėjais, atskleisdami savo individualumą, kūrybiškumą, meninius bei kitus gebėjimus.  

Bendradarbiaudami ir gerbdami vieni kitus, nuosekliai ugdome jaunąją kartą, esame atviri, geranoriški bei tolerantiški.

 

Darželio bendruomenė